בניית אתר קייטרינגשלום מאיר,
אני, ש., ושותפתי, פותחות קייטרינג שיכלול אספקת מזון למשפחות בסופ"ש אספקת עוגות יום הולדת ועירואים לבית הלקוח, בישול השף בבית הלקוח ושיעורים פרטיים בבישול.

 


אני מנסה לבנות אתר שניתן יהיה להרחיבו בהמשך לe- commerse. כרגע הוא צריך לכלול מי אנחנו, טופס הזמנה של מזון (רצוי אוטומטי למייל שלנו), איזור בסגנון בלוג שבו יוכלו לכתוב גם הלקוחות שלנו, איזור המלצות ואיזור חדשות. בנוסף אני רוצה ליצור סרגל תפריטים שהוא תמונה. כמובן, האתר יהיה רובו בעברית...
בעבר, בימי הבועה, אני בניתי אתרים - בימים בהם כתבת את האתר שלך בhtml... היום אין לי זמן ללמוד dhtml ונספחים, כך שאני מנסה לערוך את האתר בצורה גראפית.
בעזרת איזו תוכנה כדאי לי לערוך את האתר? ניסיתי לעבוד עם פרונט פייג' העיברי, אבל אני לא מצליחה לנחש מה המונחים המתורגמים אומרים.
תודה רבה מראש,
ש.


שלום ש.,
אני מציע לך להשתמש בתשתית אחרת. יש באינטרנט מספר מערכות בנויות, אבל במקרה שלך הייתי ממליץ לך על ג'ומלה. אני בונה על בסיס ג'ומלה מערכות מורכבות וגדולוה וזה פשוט כלי נהדר להשתמש בו כבסיס. את יכולה לרכוש בארץ אחסון עם ג'ומלה מותקנת בכמה עשרות שקלים בחודש. אז מה זה ג'ומלה? זה אתר מבוסס בסיס נתונים הכתוב בHTML PHP ו-CSS. הוא בנוי בצורה מאוד חופשית כך שניתן לערוך ולהפוך אותו לכל סוג של אתר שתרצי, בקלות מרובה. האתר מבוסס שבלונות כך שאת יכולה למצוא לך שבלונה מתאימה ולהשתמש בה ישר מבלי לבנות שום דבר. הדבר החשוב הנוסף הוא יכולת ההרחבות של המערכת. ניתן להתקין בה תוספים ומודולים כמה שרק תרצי (באתר הרשמי יש 5000 תוספים לכל מה שרק חלמת לעשות עם האתר). כדאי לך ללמוד את זה בויקיפדיה. יש בארץ קהילה גדולה מאוד של מפתי ג'ומלה כך שאת יכולה להשיג תרגומים ועזרה דיי בקלות (במקרה שלי תרגמתי הרבה דברים לעברית אבל לאתרים לא מורכבים ניתן להשתמש בתרגומים מוכנים).
בקשר לכלי העבודה, אני אישית עובד עם דרימוויבר של אדובי, לדעתי לא קיים כלי יותר טוב מזה. כדאי לדעת שבדפדפן אקספלורר 8 אם לוחצים על F12 מופיע מערכת זיהוי עיצובים (שעד הגירסה הזאת סופקה כתוכנה נפרדת), כך שאם את מוצאת באתר כלשהו עיצוב שאת רוצה להשתמש בו באתר שלך את יכולה פשוט לראות איך הוא בנוי בCSS (אם המושג הזה לא ברור לך, את חייבת ללמוד אותו קודם כל כי בלעדיו לא תיתכן שום בנייה בעולם האינטרנט המודרני). בנוסף את יכולה לבצע שינויים באתר שלך בשידור ישיר כי כל הערכים המוצגים שם הם ניתנים לשינוי וברגע שאת משנה את גודל הפונט את יכולה לראות איך הוא משתנה בדף האינטרנט מבלי לשנות את הקוד של הקבצים עצמם. אם תחליטי לבנות בג'ומלה אוכל להמליץ לך על תוספים מתאימים ושיטת עבודה.
תרגישי חופשי להתיעץ איתי במה שת צריכה.
בהצלחה,
מאיר


מאיר, תודה רבה,
אני אעדכן אותך בהמשך...
ש.